2014

V sobotu 22.11.2014 jsme v předsálí Městského divadla v Českém Krumlově pořádali charitativní akci Pomáháme čtyřnohým kamarádům, jejíž cílem byla podpora českokrumlovského Psího útulku. Akci navštívila paní správcová útulku se třemi pejsky a informovala hosta o tom, kolik je v současné době v útulku pejsků a koček. Následovala taneční vystoupení souborů Benga Čave a Double Danger a hudební vystoupení – na klávesy zahráli Míša Kotlar a Tomáš Balog a zazpívali společně s Vanesou Kodadovou, Terezou a Martou Podrazkou. Hosté měli možnost shlédnout výstavu obrazů, vánočních ozdob z dýhy a fotografií Českého Krumlova z cyklu Město, ve kterém žijeme, které vytvořily děti z NZDM AUTOŠKOLA. S obrázky a ozdobami nám pomáhali žáci ze ZŠ Kaplická. Společným dílem NZDM AUTOŠKOLA a ZŠ Kaplická byla 2 CD s romskými pohádkami. Všechny výrobky bylo možné si na výstavě zakoupit. Celkem se prodali výrobky v hodnotě 3218,- Kč. Tato částka bude věnována jako finanční dar českokrumlovskému Psímu útulku a bude předána dne 19.12. na akci Psí vánoce, která se bude konat přímo v psím útulku.

V pátek 7.11. jel soubor Benga Čave do Dětského domova v Horní Plané, aby svým tanečním vystoupením zpestřil čas dětem z domova. Soubor předvedl svůj široký taneční repertoár – tance romské i moderní. Děti ze souboru Benga Čave také vybrali doma některé ze svých hraček a obdarovaly jimi děti z dětského domova.

Na podzimní prázdniny jsme pro děti připravily celodenní výlez. Ve středu 29. 10. 2014 jsme se vlakem vydali do krokodýlí ZOO v Protivíně.
V krokodýlí ZOO můžou návštěvníci vidět nejrůznější druhy krokodýlů (např. kajmany, aligátory) včetně Afrodity, což je bílý gavián sundský – jediný na světě! V ZOO jsme také viděli nejrůznější druhy jedovatých hadů.
Součástí Krokodýlí ZOO Protivín je i expozice Zoologického muzea Protivín s názvem Zoologické MINIMUZEUM. Návštěvníci si tak v zoo mohou prohlédnout nejen živé krokodýly, ale i jejich lebky a tím lépe rozeznat rozdíly mezi jednotlivými druhy. Vystaveny jsou i lebky největších želv světa, k vidění jsou i menší želvy vč. krunýřů, dále lebky hadů, korálové ryby z Filipín, srdce a plíce aligátora severoamerického a celé kostry např. kajmana brýlového, zmije nosorohé a další.
Na zpáteční cestě jsme se v Českých Budějovicích stavili s dětmi na malé občerstvení, které bylo krásným zakončením našeho celodenního výletu.

Na čtvrtek 23. 10. jsme pro žáky 2. stupně Základní školy Kaplické v Českém Krumlově připravili projektový den. Pro žáky školy byl připraven pestrý program, který měl děti nejen zabavit, ale také něčemu přiučit. Na projektový den dorazilo celkem 33 žáků.
Na začátku se děti rozdělily do tří skupinek, a poté se každá skupinka vydala k jednomu stanovišti. Děti měly možnost během celého dne až do oběda vyrábět ozdoby z barevných papírů a dýhy, vyplnit si vědomostní kvíz a také shlédnout film „Cesta ven".

Partneři

       
    NadaceCEZ banner techsoup.cz