Pro žáky ZŠ Kaplická jsme připravili další projektový den, který byl zaměřen na výzdobu jejich školy a jejího bezprostředního okolí. Žáci vyráběli dekorace z přírodních materiálů, jako například kameny, mušle, šišky, mech, skořápky z ořechů, šípky, větvičky apod., nebo recyklovali další materiály, například keramické dlaždice, dřevní odpad, dřevěné korále, vlny.
Žáci byli rozděleni do 4 skupin a do tvořivé práce se zapojili i učitelé.
První skupina měla na starosti výrobu mandaly. Tavnou pistolí lepili různé přírodniny na desku, na které byla mandala předkreslena. Mandala bude zdobit prostory školy. Druhá skupina měla za úkol ozdobit zábradlí školy různými pestrobarevnými bavlnkami a vlnami. Děti to velmi bavilo a konečný výsledek byl velmi vydařený. Chodba se ještě více rozzářila barvami. Třetí skupina si vzala na starost zvonkohru, která se skládala ze čtyř menších dřevěných tyčí, na které pak žáci přivazovali provázky s dřívky, korálky, úlomky dlaždic apod. Zvonkohra bude zavěšena u vchodu do školy. Poslední skupina měla nejdůležitější úkol – vytvořit symbol jejich školy. Symbol s logem šneka byl předkreslen na velké desce a žáci vytvářeli mozaiku z úlomků různě barevných dlaždic. Hotové dílo bude vystaveno v prostorách školy nebo školního dvora.
Další výrobky a dekorace, které byly pro žáky připraveny, a to dešťová hůl nebo socha z pletiva a papíru, jsme již nestihli vyrobit, proto budeme s výzdobou školy a dvora pokračovat na jarním projektovém dnu.

Pokračovali jsme v realizaci našeho komunitního projektu, který spočívá v úpravách dvora u domů č.p. 53 a 55 v Rožmberské ulici ve Větřní, kde místní romská komunita s naší spoluprací a podporou buduje místo pro využití volného času. V roce 2016 se nám podařilo část dvora odvodnit, postavit zde houpačku a pískoviště a tuto část dvora oplotit. Nyní jsme pokračovali se stavbou laviček, aby si bylo kde posedět. Nohy laviček jsme stavěli z šalovacích tvárnic vyplněných betonem. Na nich potom budou dřevěná prkna. Do stavby se kromě několika dospělých zapojili i starší chlapci a pomáhat chtěli hlavně děti, které byly velmi aktivní.

31.8.2017 proběhlo vyhlášení výsledků prázdninové etapové soutěže Cesta z ostrova. Pro soutěžící bylo připraveno občerstvení a na přípitek Rychlé špunty.
Marek Sivák si vzal hlavní slovo a poděkoval za všechny pracovnicím KoCeRa za program, které pro ně na prázdniny připravily. Pak už přišel na řadu přípitek a vyhlášení vítězů a předání diplomů. Po vyhlášení výsledků si děti postupně chodily vybírat odměny. Za body, které v soutěži získaly, si mohly vybrat pěkné a hodnotné ceny, například tablet, peněženky, baťohy, trička, opasky, penály, školní pomůcky a další. Každé z dětí si tak mohlo odnést domů krásné ceny. Všem dětem se prázdninová soutěž velmi líbila a už se těší na další rok.

Navštívili jsme Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře. Děti navštívily tvořivou dílnu, kde vyráběly z marcipánu různé cukrářské výrobky. Děti mohly použít různá vykrajovátka, ale spíše použily vlastní fantazii. Potom si prohlédly muzeum s jeho expozicemi čokoládových a marcipánových výrobků. Navštívily i promítací sál, kde se podívaly na film o výrobě čokolády a marcipánu.

Partneři

       
    banner techsoup.cz