Jelikož čtvrtek 17. 12. byl poslední den v Klubovně před Vánoci a Novým rokem, uspořádali jsme Vánoční odpoledne. Přípravy započaly již v úterý 15. 12., kdy jsme s dětmi připravili dva druhy nepečeného cukroví a to Rafaella a Kakaových kuliček. Ve čtvrtek jsme k tomuto cukroví přidali chlebíčky, čaj a kávu pro dospělé. Odpoledne probíhalo v klidném předvánočních duchu. Za zvuku koled děti mlsaly připravené občerstvení a dívaly se na projekci všech fotek za uplynulý rok, které neměli možnost vidět dříve. Ve tři hodiny vystoupil Fanda se svou taneční skupinou Somna kune čave. Zatančili nejprve dva cigánské tance a pak dva twerkové. Poté započala volná zábava, kdy si zatančili na romské tance opravdu všichni :-D. Odpoledne se velmi vydařilo, děti byly nadšené z fotek, tance i občerstvení. Přidalo se i nadšení Fandovo skupiny z nových vršků a čelenek s penízky.

V sobotu 12. 12. 2015 se ve Větřní uskutečnil Fotbalový turnaj a v odpoledních hodinách pak Mikulášská besídka. Fotbalový turnaj se konal v prostorách bývalého Odborného učiliště a byl rozdělen na turnaj žáků a turnaj dospělých. Turnaje žáků se účastnilo šest družstev (Větřní A, Větřní B, Větřní Holky, Volary, Vimperk a Č. Krumlov) a vyhrálo ho družstvo Větřní A. Turnaje dospělých se účastnilo pět družstev (Větřní, ČK A, ČK B, České Budějovice a Vimperk) a vyhrálo ho družstvo Větřní. Turnaje se také účastnilo mnoho diváků.
Po skončení turnaje se dění přesunulo do kulturního sálu, kde proběhlo slavnostní vyhlášení fotbalového turnaje, koncert romské star Bertíka a jeho skupiny, vystoupení našich dvou tanečních souborů Benga čave a Sovnakune čave a Mikulášská nadílka pro děti.
Tuto akci pořádal Rudolf Dunka za podpory obce Větřní, nadace ČEZ a KoCeRa o.p.s. Akce byla velice zdařilá a těšila se velké pozornosti a účasti především z řad větříňského i českokrumlovského romského obyvatelstva.

V sobotu 14. 11. se konala již druhá Charitativní akce s názvem: Pomáháme čtyřnohým kamarádům. Akce započala ve 14 hodin. Jako první vystoupila taneční skupina Fandy Dunky z Větřní s cikánskými tanci, následovala skupina Kristýny Touškové Benga čave také s romskými tanci, každá skupina pak zatančila ještě hiphop. Taneční vystoupení sklidilo velký ohlas. Po tanečním vystoupení následovalo číslo Tomáše Baloga se synem Tomášem, kteří zahráli na klávesy, housle a krásně zazpívali romské písně. Ve hře a zpěvu pak pokračoval host odpoledne a to Lakomá Barka. Během této doby probíhala prodejní výstava výtvorů dětí z KoCeRa a ze ZŠ Kaplická. Prodávali se například obrázky malované na destičky a plátna, fotografie, perníčky, CD s romskými pohádkami a další drobnosti. Kdo z přítomných chtěl, mohl přispět i dobrovolným příspěvkem do kasičky. Výtěžek z této akce půjde na Psí útulek v Českém Krumlově, který bude moci pořídit to, co budou pejsci a kočičky potřebovat.

Dnes jsme se s dětmi, protože měly podzimní prázdniny, vydali na výlet do Lipna nad Vltavou. Vyrazili jsme v 8:30 z Českého Krumlova, kde nastupovaly některé z dětí. Další děti přistoupily ve Větřní. Vydali jsme se na cestu směrem přes Světlík a Frymburk. Některým dětem bylo trochu nevolno, a tak jsme dvakrát zastavovali. Když jsme vystoupili na Lipně, šli jsme si koupit pití a pak vyrazili směrem vzhůru ke Stezce v korunách stromů. Dětem se do kopce moc nechtělo, ale nakonec to všichni dobře zvládli. Když jsme došli nahoru, byla tam docela mlha a my byli tak trochu zklamaní. Zklamání se ale rozplynulo hned na úvodních metrech stezky, protože ta pro nás měla několik překvapení v podobě několika zastávek zážitkového a vzdělávacího charakteru, které se dětem obzvlášť líbily. S dětmi jsme tak všechny zastávky důkladně prošli, až jsme se dostali na vrchol stezky. Škoda jen, že nám hustá mlha bránila ve výhledu do okolní krajiny. Pak jsme pomalu sešli dolů a prošli znovu všechny zastávky na stezce. Naše další kroky směřovaly do Hopsária, kam se děti obrovsky těšily. Než jsme navštívili jednotlivé atrakce v Hopsáriu, svlékli jsme se a nasvačili se. Pak už děti utíkaly k atrakcím, kde strávili dvě hodiny, které jim bohužel strašně rychle utekly... Po té nás už čekala jen zpáteční cesta domů, která proběhla bez jakýchkoli problému. Děti byly ohromně šťastné a rády by podobný výlet znovu opakovaly.

Partneři

       
    banner techsoup.cz